Menu

Implanty tytanowe czy cyrkonowe?

16 sierpnia 2019 - Implantologia
Implanty tytanowe czy cyrkonowe?

Implanty cyrkonowe i tytanowe to najpopularniejsze implanty, które stosuje się w leczeniu implantologicznym. Taki implant jest w stanie skutecznie zastąpić naturalny korzeń zęba. Implanty cyrkonowe posiadają pewne zalety, które sprawiają, że niektórzy pacjenci decydują się na nie zamiast wyboru tradycyjnych, najpopularniejszych implantów tytanowych. Jeśli planujesz wszczepić implanty, dowiedz się, który implant warto jest wybrać.

 

Implanty zębów cyrkonowe

 

Implanty zębów cyrkonowe są obecnie w trakcie zdobywania coraz większego zainteresowania. Ten rodzaj implantów stomatologicznych funkcjonalnie jest taki sam, jak ma to miejsce w przypadku implantów tytanowych. Implanty zębów cyrkonowe są sposobem na umieszczenie korony protetycznej, która docelowo zastąpi naturalny ząb. Różnią się one jednak materiałem wykonania od tego, który jest wykorzystywany do produkcji implantów tytanowych.

 

Implanty zębów cyrkonowe są biokompatybilne, przez co szansa na to, że implant tego rodzaju spowoduje jakiekolwiek reakcje uczuleniowe, jest zerowa. Dodatkowo, ten implant wyróżnia jasny kolor, zbliżony do koloru zęba. Z tego powodu obniżenie linii dziąseł nie spowoduje skrajnie nieatrakcyjnego efektu estetycznego, co, z racji szarej barwy implantów tytanowych, może mieć miejsce w ich przypadku.

 

Implanty zębów tytanowe

 

Wykorzystanie implantów tytanowych jest uzasadnione ich swego rodzaju renomą – ten rodzaj implantów jest bardzo popularny i wykorzystywany od wielu lat. Zostały one przebadane na różne sposoby, przez co żadna niespodzianka w związku z ich wykorzystaniem nie powinna mieć miejsca. Ten rodzaj implantów stomatologicznych ma szarą barwę, co dla niektórych pacjentów może stanowić problem. Dodatkowo, tytan u niektórych pacjentów może powodować reakcje uczuleniowe, dlatego przed podjęciem leczenia implantologicznego warto jest przebadać się pod tym kątem, by wyeliminować takie ryzyko.

 

Implantacja z wykorzystaniem wszczepów tytanowych gwarantuje wyższą stabilność implantu, niż w przypadku implantów cyrkonowych.

 

Na jaki implant się zdecydować?

 

Pacjenci zastanawiają się, które wszczepy warto jest wybrać jako ostateczne do leczenia implantologicznego. W takim przypadku zalecamy wybór implantów zgodnie z tym, co postanowi lekarz implantolog przeprowadzający leczenie. W ten sposób pacjent jest w stanie uzyskać zadowalający efekt, gdyż lekarz implantolog ma doskonałe rozeznanie w tym rynku. Niemniej jednak, zapoznanie się z tematem implantów ma sens, gdyż opinia pacjenta również ma wpływ na to, jakie wszczepy zostaną umieszczone w zębodole.