Menu

Ile kosztuje implant zęba?

5 marca 2019 - Implantologia
Ile kosztuje implant zęba?

Kiedy niektórzy z nas zobaczą, ile kosztuje implant, mogą poczuć zdziwienie dotyczące tego, ile to faktycznie jest warte. Po natknięciu się na oferty implantu zęba wpierw warto się zastanowić nad tym, czy jest on w jakiś sposób refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To pytanie jest spowodowane stosunkowo wysoką ceną takiego implantu, a co dopiero mówiąc o ewentualnym wstawieniu kilku sztuk… Niestety musimy was zasmucić, ale leczenie protetyczne jako cała gałąź jest refinansowana przez NFZ w bardzo znikomym stopniu, a implanty — wcale.

Diagnostyka

Przygotowanie do wszczepienia implantu zęba rozpoczyna się od badania stomatologicznego, mającego na celu po pierwsze: ocenę stanu łuku zębowego oraz zdrowie zębów. Niezbędne będzie wyeliminowanie jakichkolwiek źródeł potencjalnego zakażenia w jamie ustnej. Mowa tutaj o rozwiniętej próchnicy czy paradontozie. Ważne jest także to, aby przeanalizować stan wyrostka zębodołowego, w który zostanie wkręcić implant, gdyż jego niedostateczna ilość może być czynnikiem uniemożliwiającą odpowiednie wprowadzenie.

Część chirurgiczna

Kolejnym etapem implementacji implantu stomatologicznego jest część chirurgiczna. Po przygotowaniu miejsca pracy dochodzi do wywiercenia łoza kostnego i nacięcia dziąsła w miejscu wprowadzeni implantu. Na następnej wizycie stomatolog wkręca śrubę gojącą i zszywa ranę. Po około 10 dniach możliwe jest zdjęcie szwów. Bezsprzecznie najważniejszym elementem tego etapu jest rozpoczęcie tak zwanej osteointegracji, będącej procesem zrastania się implantu z kością.

Część protetyczna

Jeżeli implant został wprowadzony w odpowiedni sposób, następnym krokiem będzie zamocowanie korony czy też mostu protetycznego. Kształt i kolor tego uzupełnienia jest konsultowany z Pacjentem i oczywiście dostosowana do reszty uzębienia. Może ona trwać tak naprawdę nawet kilka wizyt i kończy się zamontowaniem korony lub mostu na implancie (bądź implantach). Dzięki temu możliwe jest zakończenie całego leczenia.

Wizyty kontrolne

Aby jednak upewnić się, że implant wraz z uzupełnieniem protetycznym działa w niezawodny sposób, warto ustalić do spółki z prowadzącym lekarzem pewien harmonogram wizyt kontrolnych. Dzięki temu zyskamy szansę na przywrócenie pełnej funkcjonalności. Zwykle są one tylko formalnością, gdyż poprawnie zamontowany implant powinien wykazywać się świetną jakością! Po takich wizytach można mieć pewność, że implant będzie z nami na lata, gdy inne protezy ulegną szybszemu zniszczeniu. Warto zainteresować się tym, jak wygląda implant zęba cena, czy też gdzie można wykonać takie leczenie. Podziękujecie nam jeszcze za to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.