Menu

Czym jest chirurgia szczękowa?

27 maja 2019 - Chirurgia stomatologiczna
Czym jest chirurgia szczękowa?

Czasami sytuacja w naszej jamie ustnej zmusza nas do podjęcia bardzo poważnych kroków, zwłaszcza w momencie, gdy tradycyjna stomatologia nie może sobie poradzić. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w nawet najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Mowa tutaj o chirurgii szczękowej! Właśnie dlatego, dziś zastanowimy się nad tym, czym jest sama chirurgia szczękowa, która bywa nazywana chirurgią twarzowo-szczękową i także powiemy o tym, czym zajmuje się chirurg szczękowy! Sprawdźmy waszą wiedzę z tego zakresu!

Czym jest chirurgia twarzowo-szczękowa?

Chirurgia twarzowo-szczękowa skupia się na leczeniu zróżnicowanych schorzeń w obrębie jamy ustnej. Można ją potraktować jako pewne połączenie medycyny ogólnej i stomatologii. Chirurg szczękowy musi rozumieć i znać się na tkankach miękkich, budowie szczęki jak i co ważniejsze samych zębach! Nie będzie się także bez znajomości budowy twarzoczaszki. Pomoc wspomnianego wcześniej chirurga będzie absolutnie niezbędna w momencie, gdy sam stomatolog nie jest w stanie pomóc pacjentowi lub też dany przypadek jest zbyt skomplikowany.  Wybrana przez nas klinika chirurgii szczękowej na pewną będzie świadczyć potrzebne usługi — bezproblemowo poradzą sobie oni z chirurgią odtwórczą, zapaleniem tkanek miękkich, operacjami twarzoczaszki czy także świadczeniem zabiegów z zakresu uzupełnień protetycznych.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Sam chirurg szczękowy to specjalista z zakresu niezwykle dużej ilości specjalności. Pierwszym realizowanych zabiegów jest „ratowanie” wszelkich zniekształceń twarzy, wynikających głównie z poważnych wad zgryzu czy też nawet poważnych wypadków. Chirurg szczękowy bezproblemowo poradzi sobie z wysunięciem żuchwy, zgryzem otwartym, czy też nawet zwężeniem szczęki. Taka korekta ich kształtu i ustawienia mogą być szybko naprawione! Chirurg szczękowy zatrzyma także rozwój guzów czy też torbieli, które mogą rozwinąć się w obrębie szczęki. Nie należy również zapominać o tym, że to właśnie chirurg wykonuje zabiegi związane ze stanami zapalnymi, takie jak resekcja wierzchołka korzenia czy hemisekcja. Ostatnim zadaniem chirurga szczękowego jest ekstrakcja zębów zatrzymanych — jak więc sami widzicie to całkiem dużo obowiązków! Zaufajcie nam — jeżeli tradycyjna stomatologia nie przynosi pożądanych rezultatów, być może nadszedł czas na umówienie się do chirurga szczękowego, aby pomógł on nam swoją wiedzą? Ostateczną decyzję pozostawiamy wam – czytelnikom!